لطفا صبر کنید ...

ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟

خرداد ۲, ۱۴۰۳

اگه گربه دارین، شاید براتون سوال باشه که آیا گربه تون شما رو می شناسه یا نه. با توجه به گوشه گیرتر بودن گربه ها نسبت به سگ ها، خیلی سخته که بفهمیم که میدونن ما کی هستیم یا اصلا براشون اهمیت داره یا نه. در این مقاله به این مطلب خواهیم پرداخت که آیا گربه ها توانایی شناخت صاحب خود را دارند؟ یا خیر. با بلاگ آراد همراه باشید!

خبر خوب اینه که :آره، گربه ها صاحب خودشون رو می شناسن.

آیا چهره ی صاحبشون رو میتونن تشخیص بدن؟

تصور ما اینه که گربه ها برای شناسایی کسی، بیشتر از بینایی، متکی به حس شون هستن. بر خلاف سگ ها، گربه ها خودشون اهلی شدن تا بتونن نزدیک مناطق کشاورزی باشن و موش ها و جونده های دیگه رو شکار کنن. سگ ها بر اساس شرایط شون، برای تشخیص حالت چهره ی آدم ها تکامل پیدا کردن اما گربه ها نه. به دلیل اینکه گربه ها نیاز نداشتن که منظور آدم ها رو بفهمن.

آیا می تونن صدای آدم ها رو تشخیص بدن؟

در این مورد که آیا گربه ها توانایی شناخت صاحب خود را دارند؟ می تونیم بگیم که گربه ها توی اینکار ماهرن. یه تحقیقی نشون داده که میتونن صدای صاحب شون رو از بقیه صداها تشخیص بدن.

ایا-گربه-ها-صاحب-خود-را-میشناسند

آیا میتونن بوی صاحب شون رو تشخیص بدن؟

گربه ها توی این مهارت هم خبره اند. البته به قوی بودن حس بویایی سگ ها نیست اما از حس بویایی آدم ها بهتره. دقیقا مثل سگ ها، از این حس برای جمع آوری اطلاعات (مثلا در مورد ما آدم ها) استفاده میکنن. احتمالا هم بوی شما که صاحبش هستین رو تشخیص میده و احساس خوبی بهش دست میده.

آیا کارهای همیشگی و معمول ما رو می شناسن؟

به علاوه گربه ها، خیلی راحت الگوی کارهای ما رو یادشون می مونه. خیلی خوب میدونن که چه کسی و چه زمانی بهشون غذا میده. احتمالا به خاطر صدا و بوی فردیه که این کار رو میکنه و اونها هم میشناسن.

از همه جالب ترش اینه که گربه ها، آدم هایی رو که میشناسن رو حتی بعد سال ها یادشون میمونه. پس نگران نباشین، حتی اگه گاهی این طور به نظر میرسه که توجهی بهتون نداره، شما رو میشناسه و بهتون اهمیت میده (به خصوص موقع غذا!)

کلینیک تخصصی دامپزشکی آراد بهترین خدمات را برای حیوانات خانگی شما فراهم میکند.کلینیک تخصصی دامپزشکی آراد دارای بخش فعال آزمایشگاهی میباشد و با همکاری آزمایشگاه بخش خصوصی انسانی کلیه آزمایشات مورد نیاز انجام و بررسی میگیرد

آخرین مقالات

طراحی شده توسط علی احمدیان